1. Anasayfa
  2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası


BurcAstroloji.com internet sitesi olarak sizlere ait olan kişisel bilgilerinizin gizliliğini en üst noktada tutmak için ve aynı zamanda da kullanmakta olduğunuz teknolojik altyapıdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla; size ait olan kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin güvenliği için çeşitli gizlilik ilkeleri esas alınmıştır. Bu gizlilik ilkeleri dahilinde BurcAstroloji.com internet sitesin üzerinde veri toplanması ya da kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve beyan edilmektedir.

BurcAstroloji.com internet sitesini ziyaret etmekle ya da kullanmakla ya da üye olmakla belirtilen bu gizlilik ilkelerin tamamı kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. BurcAstroloji.com’a ulaşılarak yapılmış olan başvurular sırasında, site yöneticisi uygun gördüğü takdirde, “Gizlilik Bildirimi” bölümünde düzeltme ve güncelleme gibi işlemleri, önceden haber verilmeden her zaman yapabilir. BurcAstroloji.com, “Gizlilik Bildirimi” isimli bölüm belli aralıklarla güncelleyebilir ve kullanıcı belli aralıklarla bu bölümü ziyaret ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilmektedir.

BurcAstroloji.com internet sitesini ziyaret eden kişileri ya da kayıtlı olan kullanıcıları tarafından kendi internet sitesi üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen her türden kişisel bilgileri ve verileri üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. BurcAstroloji.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemler ile olabilir.

BurcAstroloji.com internet sitesi olarak, iletişim faaliyetlerini gerçekleştirirken, kanunların hazırlamış olduğu ve onayladığı şekilde izinli iletişim yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz bir şekilde ve çok rahatlıkla çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder. BurcAstroloji.com internet sitesi olarak siteye gelen ziyaretçilerin, BurcAstroloji.com sitesine üye olurken doldurmuş oldukları kişisel verileri ve bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan yukarıdaki amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, satışını yapmayacak ve hiç bir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir.

BurcAstroloji.com gerektiğinde kullanıcıların IP adresini kaydedebilir ve bu kayıtları web sitesinin sorunlarını çözebilmek amacıyla kullanabilir. Bu IP adresleri, BurcAstroloji.com internet sitesi olarak kayıtlı olan kullanıcılarını ve siteye gelen ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacı ile kullanılabilir. BurcAstroloji.com sitesinin 5651 sayılı yasada belirtilen trafik verisi saklama yükümlülükleri ayrıca saklıdır.

BurcAstroloji.com internet sitesi üzerinde üye olabilmek için ya da üye olmaksızın çeşitli servis ve içeriklerden faydalanabilmesi için, ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilerini formlar aracılığıyla BurcAstroloji.com’a vermeleri gerekmektedir. BurcAstroloji.com internet sitesinin, kayıt sırasında talep edebileceği bu bilgiler sistemde kayıtlı olarak tutulabilir. Kayıtlı kullanıcılar tarafından verilen bu kişisel bilgiler, gerektiği zaman kayıtlı olan kullanıcılar ile iletişime geçmek amacıyla da kullanılabilir.

BurcAstroloji.com internet sitesi olarak sizden talep edilebilecek olan bütün bilgiler ya da kullanıcı tarafından aktarılan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerde ortaya koyulan ilgili bilgiler BurcAstroloji.com ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve firmalar tarafından kullanıcının kimliği hiç bir şekilde deşifre edilmeden sadece çeşitli istatistik verileri için, izinli iletişim ve pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.

BurcAstroloji.com, site içerisinde başkaca sitelere link sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu 3. partilerin reklamlarını ya da çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir. Kayıtlı olan kullanıcıları bu formlar ve reklamlar vasıtası ile reklam veren ya da anlaşmalı olan sitelere yönlendirebilir. BurcAstroloji.com, bu yol ile erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulamalarına ve gizlilik politikalarına ya da web sitelerinin içinde bulundurdukları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kayıtlı olan kullanıcı ile ilgili kişisel bilgiler ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. BurcAstroloji.com, işbu gizlilik sözleşmesinden dolayı herhangi bir durum oluşmadığı sürece kişisel bilgilerden herhangi birini BurcAstroloji.com’un işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır.

BurcAstroloji.com, kullanıcılar ve kullanıcıların BurcAstroloji.com sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyası olan çerezler kullanarak elde edebilir. Konu olarak alınan teknik iletişim dosyaları, ana bellekte kayıtlı tutulmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcı servisine göndermiş olduğu metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası herhangi bir web sitesi hakkında kayıt olmuş olan kullanıcının bilgisayarında bulunan ilgili durum ve basit tercih ayarlarını muhafaza ederek internet kullanımını bu alanda kolaylaştırmaya yaramaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başka olarak herhangi bir kişisel bilgiyi alıp kayıt etmek için kullanılmamaktadır.

İnternet tarayıcı servislerin birçoğu kurulum esnasında bu teknik iletişim dosyasını kabul edecek şekilde hazırlanmışlardır, ama kullanıcılar isterlerse teknik iletişim dosyasının bilgisayarlarına yüklenmemesini ya da bu türden bir dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde internet tarayıcı servislerinden ayarlarını istedikleri zaman değiştirebilirler.

BurcAstroloji.com, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü anlarda BurcAstroloji.com sitesinde sayfasında yayınlamak şartıyla değiştirebilir. BurcAstroloji.com’un değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri, ilgili sayfada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilirler.